Na straganie
Uczniowie klasy II wraz z wychowawcami Lucyną Maziarz i Katarzyną Szeligą zaprezentowali inscenizację na podstawie wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie” . W jesiennym klimacie widzowie klas młodszych mogli posłuchać informacji o autorze słynnych wierszy dla dzieci oraz obejrzeć ciekawą interpretację wiersza. Uczniowie zaśpiewali również wesołą piosenkę „Jarzynowa gimnastyka” podkreślając nie tylko wartość odżywczą warzyw ze straganu, ale również wartość ruchu dla zdrowia każdego - i dużego i małego. Piękna dekoracja przygotowana przez panią Cynthię Krzysztoforską, sprawiła, że przedstawienie zyskało profesjonalnego wyrazu.
Harmonogram zajęć projektu „Działania w celu poprawy jakości kształcenia uczniów 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Tuszów Narodowy”
Przedstawiamy harmonogram zajęć dodatkowych projektu „Działania w celu poprawy jakości kształcenia uczniów 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Tuszów Narodowy”
ProLog w Tuszowie Narodowym
Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym została zakwalifikowana do ścisłej czołówki 11 szkół w województwie podkarpackim, w których będzie realizowany innowacyjny projekt edukacyjny ProLog.
W roku szkolnym 2024/25 w klasie VI na wybranych lekcjach przedmiotów ścisłych: informatyki, matematyki i geografii będą wdrażane elementy robotyki i programowania. Uczniowie będą pracować na 7 zestawach klocków Lego Education SPIKE Prime, które zostały użyczone szkole na czas realizacji zadań przez organizatora projektu Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
Dzieciństwo bez przemocy
Nasza szkoła przystąpiła do Kampanii 'Dzieciństwo bez przemocy,
Kampania Dzieciństwo bez Przemocy ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które trwać będą od 8 października do 19 listopada 2024 roku.
Życzenia - Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Nauczyciela życzymy takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom - tym starszym i tym młodszym - zrodziła wiele szlachetnych owoców.
Pasowanie na ucznia
11 października 2024 r. miała miejsce niezwykle ważna dla życia szkoły uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści w obecności rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów wykazali się wieloma umiejętnościami i pokazali, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły.
Działania w celu poprawy jakości kształcenia
Projekt pn. „Działania w celu poprawy jakości kształcenia uczniów 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Tuszów Narodowy”
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.
Wartość projektu 612 412,50 zł, w tym wartość dofinansowania z Unii Europejskiej to 551 171,25 zł.
Rozpoczęcie roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 2 września wg planu:
8.50 - wyjście z placu szkolnego
9.00 - Msza Święta
9.50 - uroczyste spotkanie w sali gimnastycznej, a następnie z wychowawcami
Dojazd z Grochowego - 8.30 Chruściele, Grochowe Trześń, Grochowe Szkoła
Spotkanie organizacyjne - przedszkole
Spotkanie organizacyjne dla Rodziców dzieci przedszkolnych odbędzie się 21.08.2024 r. o godzinie 16.00. Zapraszamy
Lista dzieci przyjętych do przedszkola
Przedstawiamy listę dzieci przyjętych do przedszkola
Lista_dzieci_przyjetych_do_przedszkola_w_Zespole_Szkolno.docx
Projekt mFundacji zakończony
Dzięki życzliwej wieloletniej współpracy naszej szkoły ze Stowarzyszeniem Oświatowo-Wychowawczym Ojcowizna w Tuszowie Narodowym z powodzeniem zakończył się projekt matematyczny Poszukiwacze i twórcy geometrycznych kształtów w edycji mFundacji Praktyczny wymiar geometrii. Uczniowie klas II, III i VI nabywali praktyczne umiejętności geometryczne na dodatkowych warsztatach , które realizowane były w II półroczu. Wykonywali prace konkursowe, w których prezentowali bryły i figury geometryczne ukryte w przedmiotach codziennego użytku. Podczas finałowej Giełdy Geometrycznych Popisów, klasy biorące udział w projekcie prezentowały nabyte umiejętności praktyczne. Szkoła dzięki funduszom projektowym wzbogaciła się w nowe pomoce dydaktyczne do geometrii praktycznej.
Klasa 1 otrzymała certyfikat Wzorowych Matematyków
Przez cały rok szkolny uczniowie klasy I wraz z nauczycielami Lucyną Maziarz i Katarzyną Szeligą w ramach programu „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki” poszukiwali „królowej nauk” w różnych miejscach: w szkole, w tańcu, na basenie, w bibliotece, w prognozie pogody, w klockach lego, w kartce świątecznej, na stacji kolejowej. Dzięki temu dzieci uczyły się wielu praktycznych umiejętności związanych z matematyką. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali imienne dyplomy, a klasa otrzymała certyfikat wzorowych matematyków.
„Czytamy rodzinne historie”
W czerwcu uczniowie klasy 1 wzięli udział w programie Instytutu Książki i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Czytamy rodzinne historie”. Na podstawie książki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” którą otrzymali w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, dzieci miały szansę lepiej zrozumieć historię swojej rodziny, podzielić się pamięcią pokoleń, kształtować wartości i uwrażliwiać na to, co naprawdę ważne.
Finał Słowika Wiosny 2024
11 czerwca 2024 na muszli koncertowej w Tuszowie Narodowym odbył się Finał Słowika Wiosny 2024. Patronat honorowy nad festiwalem objął Wójt Gminy Tuszów Narodowy - Andrzej Głaz współfinansując imprezę muzyczną. Goszcząc na festiwalu pan wójt pogratulował artystom odwagi scenicznej i podziękował organizatorom oraz nadleśnictwu za kontynuację niezwykle wartościowej dla wychowania pięknej ekologicznej imprezy. Mecenat kulturowy objął Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec-Hubert Sobiczewski, fundując część nagród. Przedstawiciele nadleśnictwa obecni na festiwalu - Wojciech Cieślik oraz Leszek Magda po wysłuchaniu 7 utworów wykonanych przez osoby nagrodzone wybrali Słowika Wiosny 2024. Nagrodę główną zdobyła Marlena Bieniek SP Tuszów Narodowy - op. G. Zalewska-Vizauer
Geometryczne popisy
07 czerwca 2024r klasy uczestniczące w projekcie mFundacji pt. Poszukiwacze i twórcy geometrycznych kształtów zaprezentowali nabyte na zajęciach projektowych umiejętności. Podczas Szkolnej Giełdy Geometrycznej uczniowie klasy II i III popisywali się przed publicznością zaproszonych klas znajomością nazw brył oraz sprytnym wyszukiwaniem brył w najbliższym otoczeniu. Zaprezentowali pomiary długości i szerokości geometrycznych figur w ogródku szkolnym. Klasa VI w opracowanej prezentacji multimedialnej przekonała widzów, że geometria króluje w wielu, jak nie wszystkich obszarach naszego życia
Certyfikat "Każdy inny - wszyscy równi"
Nasza szkoła otrzymała certyfikat udziału w Ogólnopolskim projekcie edukacyjno- społecznym „Każdy inny - wszyscy równi”. Całoroczne działania na terenie szkoły koordynowały panie: Katarzyna Szeliga, Karolina Smoleń i Patrycja Pieróg. Celem projektu było przybliżenie funkcjonowania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, uwrażliwienie na potrzeby innych. Uczniowie biorąc udział w różnych działaniach uczyli się tolerancji i akceptacji.
Laureatka konkursu wojewódzkiego
Zofia Pieróg z klasy II została laureatką wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym. Organizatorem konkursu był LOP oddział Podkarpacki oraz SP nr 2 w Rzeszowie. Opiekunkami konkursu były wychowawczyni Zosi - Grażyna Zalewska-Vizauer oraz mama - Patrycja Pieróg. Gratulujemy serdecznie sukcesu małej artystce i opiekunom.
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danych