Przez cały rok szkolny uczniowie klasy I wraz z nauczycielami Lucyną Maziarz i Katarzyną Szeligą w ramach programu „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki” poszukiwali „królowej nauk” w różnych miejscach: w szkole, w tańcu, na basenie, w bibliotece, w prognozie pogody, w klockach lego, w kartce świątecznej, na stacji kolejowej. Dzięki temu dzieci uczyły się wielu praktycznych umiejętności związanych z matematyką. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali imienne dyplomy, a klasa otrzymała certyfikat wzorowych matematyków.
„Czytamy rodzinne historie”
W czerwcu uczniowie klasy 1 wzięli udział w programie Instytutu Książki i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Czytamy rodzinne historie”. Na podstawie książki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” którą otrzymali w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, dzieci miały szansę lepiej zrozumieć historię swojej rodziny, podzielić się pamięcią pokoleń, kształtować wartości i uwrażliwiać na to, co naprawdę ważne.
Finał Słowika Wiosny 2024
11 czerwca 2024 na muszli koncertowej w Tuszowie Narodowym odbył się Finał Słowika Wiosny 2024. Patronat honorowy nad festiwalem objął Wójt Gminy Tuszów Narodowy - Andrzej Głaz współfinansując imprezę muzyczną. Goszcząc na festiwalu pan wójt pogratulował artystom odwagi scenicznej i podziękował organizatorom oraz nadleśnictwu za kontynuację niezwykle wartościowej dla wychowania pięknej ekologicznej imprezy. Mecenat kulturowy objął Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec-Hubert Sobiczewski, fundując część nagród. Przedstawiciele nadleśnictwa obecni na festiwalu - Wojciech Cieślik oraz Leszek Magda po wysłuchaniu 7 utworów wykonanych przez osoby nagrodzone wybrali Słowika Wiosny 2024. Nagrodę główną zdobyła Marlena Bieniek SP Tuszów Narodowy - op. G. Zalewska-Vizauer
Nagrody:
Ada Bystrowska SP Chorzelów - op. Bernadeta Torba
Oliwia Skowron SP Chorzelów - op.
Lena klich SP Jaślany - op. Maria Dedo
Marlena Bieniek SP Tuszów Narodowy - op. G. Zalewska-Vizauer
Nikola Rączka SP Tuszów Narodowy - op. G. Zalewska-Vizauer
Marcelina Skórska SP Tuszów Narodowy - op. Renata Kotula
Wyróżnienie specjalne-Nikola Niemczyk SP Tuszyma - op. Angelika Pszeniczna
Wyróżnienia:
Michał Wąsik SP Tuszów Narodowy - op. Lucyna Maziarz
Julia Dudzik SP Czajkowa - op. Elżbieta Konefał
Natalia Radłowska SP Jaślany
Zuzanna Trela SP Jaślany
Występom muzycznym towarzyszyła akcja letniego czytania w plenerze. Uczniowie, goście, nauczyciele czytali fragmenty utworu M. Konopnickiej pt. Na jagody opisujące piękno czerwcowego lasu. Na zakończenie zabawy muzycznej była degustacja lodów przez uczestników i gości, jak na czerwiec przystało. Do zobaczenia za rok.
5
Geometryczne popisy
07 czerwca 2024r klasy uczestniczące w projekcie mFundacji pt. Poszukiwacze i twórcy geometrycznych kształtów zaprezentowali nabyte na zajęciach projektowych umiejętności. Podczas Szkolnej Giełdy Geometrycznej uczniowie klasy II i III popisywali się przed publicznością zaproszonych klas znajomością nazw brył oraz sprytnym wyszukiwaniem brył w najbliższym otoczeniu. Zaprezentowali pomiary długości i szerokości geometrycznych figur w ogródku szkolnym. Klasa VI w opracowanej prezentacji multimedialnej przekonała widzów, że geometria króluje w wielu, jak nie wszystkich obszarach naszego życia
4
Certyfikat "Każdy inny - wszyscy równi"
Nasza szkoła otrzymała certyfikat udziału w Ogólnopolskim projekcie edukacyjno- społecznym „Każdy inny - wszyscy równi”. Całoroczne działania na terenie szkoły koordynowały panie: Katarzyna Szeliga, Karolina Smoleń i Patrycja Pieróg. Celem projektu było przybliżenie funkcjonowania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, uwrażliwienie na potrzeby innych. Uczniowie biorąc udział w różnych działaniach uczyli się tolerancji i akceptacji.
Laureatka konkursu wojewódzkiego
Zofia Pieróg z klasy II została laureatką wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym. Organizatorem konkursu był LOP oddział Podkarpacki oraz SP nr 2 w Rzeszowie. Opiekunkami konkursu były wychowawczyni Zosi - Grażyna Zalewska-Vizauer oraz mama - Patrycja Pieróg. Gratulujemy serdecznie sukcesu małej artystce i opiekunom.
II termin naboru
Konkurs Przedmiot praktycznie użyteczny
Na korytarzu szkolnym w miesiącu marcu i kwietniu była do obejrzenia wystawa prac konkursowych Przedmiot praktycznie użyteczny. Prace wykonali chętni uczniowie uczestniczący w zajęciach projektowych Odkrywcy i twórcy geometrycznych kształtów. Projekt jest sfinansowany przez mFundację. Finałem wystawy było wręczenie przez panią dyrektor Małgorzatę Wieczerzak dyplomów i nagród autorom najciekawszych prac. Nagrody ufundowane również przez mFundację otrzymały-Marlena Bieniek, Liliana Mróz, Lena Pieróg, Zofia Pieróg, Nikola Rączka z klasy II oraz Mia Chruściel i Weronika Mróz z klasy III. Gratulujemy zwycięzcom. Organizatorem konkursu była Grażyna Zalewska -Vizauer.
1
„Totus tuus – Maryjo, cały Twój”
13 maja 2024r. w zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym odbył się Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej i Papieskiej ph. „Totus tuus – Maryjo, cały Twój” pod patronatem Wójta Gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaza. W konkursie wzięło udział 25 uczniów ze szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy.
Wyniki:
Piknik wiosenny
30 kwietnia na placu szkolnym odbył się wiosenny piknik z przedsiębiorczością, ekologią i oczywiście zabawą w roli główniej. W plenerowym wydarzeniu udział wzięli uczniowie wszystkich klas i każdy znalazł coś dla siebie. Rozpoczęciem pikniku była prezentacja klas z wykonania zadania ekologicznego w związku niedawno obchodzonym Dniem Ziemi. Wśród atrakcji był kiermasz ciastek zorganizowany i prowadzony przez klasę I, turniej sportowy i ekologiczno-zręcznościowy, zakładanie rabatek kwiatowych w oponach, które otrzymały drugie życie, malowanie twarzy, warsztaty biżuterii ekologicznej, plener malarski na streczu bez użycia rąk. Do dyspozycji uczestników były również warcaby i szachy plenerowe. Dzięki doskonałej organizacji chętnych rodziców dla każdego ucznia była kiełbaska z grilla. Był też czas na beztroskie leniuchowanie i pogaduszki na kocach, jak na piknik przystało. W organizację zaangażowani byli wychowawcy klas, nauczyciele i chętni rodzice, którym serdecznie dziękujemy.
Rejonowy Certyfikat Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie dla naszego przedszkola
Miło nam poinformować, że 25 kwietnia 2024 r. nasza placówka została przyjęta do Rejonowej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Certyfikat z rąk Pani dr Barbary Wolny odebrała Pani Dyrektor Małgorzata Wieczerzak oraz koordynator ds. promocji zdrowia – Pani Teresa Staśto.
Działania naszego przedszkola od wielu lat koncentrują się na propagowaniu zdrowego stylu życia, tworzeniu warunków sprzyjających ochronie zdrowia i umożliwiających aktywne uczestnictwo całej społeczności przedszkolnej w działaniach na rzecz zdrowia. Przyznanie Rejonowego Certyfikatu Przedszkola Promującego Zdrowie jest dla nas wyróżnieniem i stanowi formalne uznanie dla wysiłków naszej placówki realizującej długofalowe i systematyczne działania w zakresie promocji zdrowia.
Słowik Wiosny 2024
Przekazanie książek sensorycznych
W dniu 17 kwietnia przedszkolaki z oddziału przedszkolengo PROMYK przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Mielcu oraz przedszkolaki z Przedszkola Tetapeutycznego sw. Józefa w Mielcu otrzymały książeczki sensoryczne, które zostały wykonane w ramach międzyszkolnego konkursu. Dzieci były zadowolone z otrzymanych prezentów. Chętnie i z zainteresowaniem przeglądały książeczki i obiecały że będą z nich często korzystać. Razem ze swoimi Paniami podziękowały uczniom, którzy dla nich wykonali pomysłowe pomoce terapeutyczne.
2
Wizyta w teatrze
10 kwietnia klasy I-III pojechały do Teatru Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Sztuka powstała na podstawie książki pod tym samym tytułem. To niezwykle zabawne, pouczające i wartościowe widowisko wprowadziło małych widzów w świat wartości międzyludzkich, jak tolerancja, współczucie, empatia, umiejętność dokonywania mądrych wyborów. ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” to historia o odwadze do podjęcia ryzyka i wprowadzenia zmian w swoim życiu.
Wyniki rekrutacji
Poniżej przedstawiamy listy dzieci zakwalifikowanych do przedszkola oraz klasy 1 w roku szkolnym 2024/2025
Przedszkole
Lista_zakwalifikowanych_do_przedszkola_2024-2025.docx
Lista dzieci przyjętych do przedszkola w pierwszym terminie
Lista_dzieci_przyjetych_do_przedszkola_(I_termin).docx
Klasa 1
Konkurs pożarniczy
Dnia 20 marca 2024 r. w Zespole Szkół w Maliniu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
W turnieju wzięło udział sześcioro uczniów reprezentujących Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym.
Michał Wąsik zajął I miejsce w pierwszej grupie wiekowej dla klas od I do IV. W starszej kategorii wiekowej Aleksander Kolin zajął I miejsce, a Szymon Maksoń II miejsce.
Po zakończenie turnieju Wójt Gminy Tuszów Narodowy – Andrzej Głaz, Dyrektor Szkoły w Maliniu - Hiacynta Jamróz, Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej w Tuszowie Narodowym - Piotr Hyjek, mł. kpt. w st. spocz. Kazimierz Nowak oraz przewodniczący konkursu mł. kpt. Krzysztof Więch - z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Mielcu wręczyli dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym.
Wyniki międzyszkolnego konkursu „Książeczka sensoryczna”
W dniu 14.03.2024 r. W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym zostały ogłoszone wyniki międzyszkolnego konkursu „Książeczka sensoryczna”. Konkurs został zorganizowany w związku z udziałem naszej szkoły w ogólnopolskim projekcie „Każdy inny – wszyscy równi”. Wszystkie książeczki trafią do przedszkoli terapeutycznych z terenu gminy Mielec, by służyć przedszkolakom w terapii. Jury konkursowe miało poważny dylemat , które prace nagrodzić, ponieważ wszystkie były pomysłowe, kreatywne i starannie wykonane. W związku z tym przyznano 5 nagród i 10 wyróżnień. Pozostali uczestnicy konkursu także otrzymali drobny upominek za udział. Głównym sponsorem nagród był Pan Jan Tarapata, któremu serdecznie dziękujemy. Natomiast firma Xerima przekazała drobne prezenty dla wszystkich uczestników. Jesteśmy wdzięczni za liczny udział uczniów ze szkół gminy Tuszów Narodowy.
Archiwum Aktualności